Sterillium klasický prípravok na dezinfekciu rúk 1000 ml

Kód: 8831
1 hodnotenie
€11 / ks €9,17 bez DPH
Skladom (64 ks)
Môžeme doručiť do:
10.10.2022

Detailné informácie

Podrobný popis

Klasický prípravok na dezinfekciu rúk. Komplexné spektrum účinnosti proti obaleným vírusom. Chirurgická dezinfekcia rúk za 1,5 minúty.

Vlastnosti prípravku
Dezinfekcia rúk je jedným z najdôležitejších preventívnych opatrení na prerušenie infekčného reťazca. Hygienickou dezinfekciou rúk v priemysle, ako aj hygienickou alebo chirurgickou dezinfekciou rúk v rôznych oblastiach zdravotníctva, usmrtením baktérií dosiahneme rýchlu a dôkladnú redukciu ich počtu.

 

Sterillium® - popredný dezinfekčný prípravok na ruky v Európe – viac ako 40 rokov ponúka mnoho výhod pre spoľahlivú a šetrnú dezinfekciu rúk:
komplexné spektrum účinnosti
veľmi dobré zvyškové a pretrvávajúce účinky
znižuje tranzientnú flóru o viac ako 99,99 % do 30 sekúnd
chirurgická dezinfekcia rúk do 1,5 minúty
výnimočne dobrá tolerancia pokožky i počas dlhodobého užívania
vynikajúca ochrana a starostlivosť o pokožku
antiperspirantný účinok

Zloženie
100 g roztoku obsahuje: účinné látky: propán-2-ol 45 g, propán-1-ol 30 g, mecetroniumetilsulfát (INN) 0,2 g; pomocné látky: purifikovaná voda, tetradecan-1-ol, glycerol 85 %, parfumové prísady, farbiaca zložka patentblue V 85%.
Mikrobiologická účinnosť
Baktericídny, fungicídny na kvasinky, tuberkulocídny, virucídny proti obaleným vírusom (vr. HBV, HIV, HCV), SARS, účinný proti adeno-, polyoma- a rota vírusom.
AB1-TMV

Oblasti použitia
Veľkou výhodou pri používaní prípravku Sterillium® je, že sa dezinfekcia môže vykonávať kdekoľvek bez ohľadu na dostupnosť vody a umývadla.

 

Sterillium® je vhodný na hygienickú a chirurgickú dezinfekciu rúk. Prípravok sa používa vo všetkých oblastiach s vyššími požiadavkami na hygienu:
na všetkých oddeleniach nemocnice (vrátane sociálnych zariadení)
vo funkčných oblastiach (prevádzka operačných sál, jednotky intenzívnej starostlivosti, infekčné oddelenia)
v ošetrovniach a ambulanciách
v inš !@#$%^&*úciách sociálnej starostlivosti a domovoch pre starších ľudí
v laboratóriách
v upratovacích službách
v ordináciách všetkých typov
v domácej starostlivosti o pacientov, starých ľudí a malé deti
pri domácej dialýze
v priemysle (napr. farmaceutickom, kozmetickom a potravinárskom)

Sterillium® nie je vhodný na dezinfekciu slizníc a nemôže sa používať v bezprostrednej blízkosti očí.

 

Návod na použitie a dávkovanie
Sterillium® sa nezriedený vtiera do suchých rúk; je dôležité zabezpečiť, aby ruky zostali mokré po celú stanovenú dobu pôsobenia. Na zabránenie nedostatkov dezinfekcie vznikajúcich počas aplikácie prípravku odporúčame používať takú techniku vtierania, ktorá zaistí, aby sa prípravok dostal na všetky miesta na rukách, vrátane končekov prstov a palcov. Venujte pozornosť tomu, aby ruky boli počas aplikácie úplne pokryté prípravkom. Prípravok by sa mal aplikovať pomocou ľahko ovládateľných dávkovačov, v ideálnom prípade vybavených lakťovou pákou BODE Eurospender. K nim BODE ponúka balenie na jedno použitie pre dodržanie najvyšších hygienických štandardov.
Používajte dezinfekčný prípravok bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte údaje na obale a v pribalenom letáku informácie o prípravku.

Sterillium® - najviac testovaný dezinfekčný prípravok na svete

Preukázaná účinnosť v súlade s európskymi normami

EN 13727 (predtým EN 12054) Baktericídna účinnosť v kvantitatívnom suspenznom teste - Fáza 2 / krok 1

30 s

EN 1500 Test v simulovaných praktických podmienkach na hygienickú dezinfekciu rúk - Fáza 2 / krok 2 Hygienická dezinfekcia rúk

30 s

EN 12791 Test v simulovaných praktických podmienkach na chirurgickú dezinfekciu rúk - Fáza 2 / krok 2 Chirurgická dezinfekcia rúk

1,5 min

Hygienická dezinfekcia rúk Vtierajte min. 3 ml do suchých rúk po dobu 30 s

Chirurgická dezinfekcia rúk Vtierajte do rúk a predlaktí po dobu 1,5 min

Baktérie
TBC (Mycobacterium terrae)
15 s

FDA mikroorganizmy (test usmrtenia v čase)
30 s

MRSA
30 s

Listéria
15 s

Salmonela
15 s

Vírusy

Virucídny proti obaleným vírusom (vr. HBV, HIV, HCV)
15 s

Herpes simplex vírus
15 s

Influenza A vírus
15 s

SARS vírus
30 s

Adenovírus
1 min

Polyomavírus
5 min

Rotavírus

15 s


Pretrvávajúci a reziduálny účinok pri chirurgických zákrokoch
V prípade dlhotrvajúcich operácií je nevyhnutné, aby dezinfekčný prípravok pôsobil na rukách počas celej doby operácie (pretrvávajúci účinok). Zároveň by tiež mali byť usmrtené mikroorganizmy, ktoré sa dostanú na povrch pokožky napr. potom; tento účinok sa nazýva reziduálny (zvyškový). Pretrvávajúci účinok sa vysoko cení predovšetkým preto, že pri približne 25% operácií dochádza k perforácii chirurgických rukavíc.


Sterillium® má markantné pretrvávajúce i reziduálne účinky. Jeho zloženie umožňuje penetráciu do stratum corneum, kde vytvára obrannú bariéru proti mikroorganizmom, ktoré sa vyplavujú na povrch pokožky potom. Počet mikroorganizmov na rukách v chirurgických rukaviciach preto zostáva nízky počas niekoľkých hodín.


Umývanie rúk a chirurgická dezinfekcia rúk
Štúdie (Heeg et al. 1988) potvrdzujú, že prílišné umývanie rúk pred chirurgickou dezinfekciou rúk nezlepšuje jej výsledok. V niektorých prípadoch môže byť dokonca po umytí rúk zistený vyšší počet baktérií. (Reber 1981, Blech et al. 1985). Stále široko rozšírená metóda intenzívneho drhnutia tiež vedie k zvýšeniu počtu baktérií (Dineen, 1969). Okrem toho mechanické stresovanie pokožky môže viesť k iritácii a môže spôsobiť toxické poškodenie. Rýchle umývanie rúk pomocou jemnej umývacej emulzie Baktolin® basic a vody sa preto odporúča len pred začatím operačného programu.


Dezinfekcia rúk a starostlivosť o ruky
Často namáhaná, poškodená pokožka ohrozuje úspech dezinfekcie rúk. Ukázalo sa, že každodenná regeneračná starostlivosť je veľmi dôležitá pre zachovanie funkcie pokožky. Počas prestávok, po ukončení operačného programu a na konci pracovného dňa použite ochranné a pokožku ošetrujúce prípravky, napr. z radu výrobkov Baktolan®. Ak sa ošetrujúca emulzia používa bezprostredne pred dezinfekciou rúk, existuje riziko, že účinnosť dezinfekcie môže byť nepriaznivo ovplyvnená. Naproti tomu štúdie účinnosti prípravku Sterillium® v kombinácii s často používanými prípravkami na starostlivosť o pokožku Baktolan® balm a Baktolan® lotion nepreukázali žiadny negatívny účinok na dezinfekciu. Štúdie ukázali, že použitie týchto produktov na starostlivosť o pokožku nemá žiadny vplyv na efektívnosť následne vykonanej dezinfekcie prípravkom Sterillium®. Z mikrobiologického hľadiska neexistujú žiadne námietky na použitie Baktolan® balm alebo Baktolan® lotion v kombinácii s dezinfekčným prípravkom na ruky Sterillium® (Hodnotiaci test report - Prof. Dr. P. Heeg, 28.08.1999).
Chemické, fyzikálne a toxikologické údaje

Vzhľad
svetlomodrý, priehľadný

Vôňa
alkoholová, čerstvá

Hustota (20?C)
0,85 g/cm3

pH-faktor
neutrálny

Akútna toxicita, orálne
LD50 13260 mg/kg (potkan)

Bod horenia
23?C (DIN 51755)

Registrácia
Oznámené v Registri chemických látok SK – Reg. č.: bio/445/D/03/1CCHLP.

Balenie
Fľaša - 1000 ml

 

KARTA BEZPEČNOSTNÝCH ÚDAJOV

Dodatočné parametre

Kategória: Dezinfekcia
Objem: 1000 ml
Spôsob použitia: ruky a telo
Výrobca: Hartmann

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: