1 ks Rýchly test na COVID-19 zo vzorky moču

Kód: 476
Neohodnotené
€8,88 €7,40 bez DPH €8,88 / 1 ks
Skladom

Rýchly Foaming Test-jediný test, ktorý rozpozná nákazu COVID-19 ešte pred prejavom príznakov.

Sada testu na detekciu koronavírusu zo vzoriek moču.

Citlivosť: 92%, špecificita: 89%, celková presnosť: 90,5%

Detailné informácie

Podrobný popis

TEST PENIVOSTI TESTOVACIA SÚPRAVA COVID-19 SCREENING TEST KIT
Sars COV-2 sa rýchlo množia, akonáhle vstúpi do tela. Medzitým, ako nastanú klinické príznaky a nálezy na pľúcach, sa v tele začnú objavovať niektoré metabolické a chemické zmeny. Niektoré z týchto zmien môžeme pozorovať takmer hneď v krvi a moči. Na to môžu nadväzovať testy, ako tento zatiaľ jediný test, ktorý rozpozná nákazu COVID-19 hneď po vstupe vírusu do tela a ešte v jeho inkubačnej dobe pred prejavením príznakov.

Základné kamene proteínové štruktúry vírusu Sars ČOV-2 pozostávajú z aminokyselín serínu a arginínu. Reagujúcu zložku v skúmavke Foaming Test je zvlášť citlivý na tieto aminokyseliny a ich metabolity. Z tohto dôvodu test rozhodne nefunguje u druhov chrípky, ktorých proteínová štruktúra sa skladá z aminokyselín lyzínu a glutamínu. Výrobca vyvinul test, ktorý z moču skúma metabolity Sars ČOV-2, nielen živý a mŕtvy vírus ako u antigénne testy a PCR testov. Preto výsledky tohto testu sú ďaleko viac dôkazov, než výsledky akéhokoľvek testu vrátane PCR, ktorý nákazu objaví neskôr.

Reagujúcu zložku (MSK) v teste je špeciálne pripravený v laboratóriu a reagujúce penením s niektorými látkami patriacimi k vírusu (a metabolity týchto látok), ktoré by normálne nemali byť v moči a sú spôsobené vírusom. Vzorka v skúmavke pení. Rýchlosť penenie sa zvyšuje priamo úmerne vírusovej záťaži v tele. Menej peny sa vyskytuje u ľudí s nízkou vírusovou záťažou a na začiatku infekcie po vstupe vírusu do tela a viac peny sa vyskytuje u ľudí s väčšou vírusovou záťažou tzn. na špičke priebehu infekcie.

Na základe údajov získaných z laboratórnych štúdií u pacientov s diagnostikovanou COVID-19 a zdravých jedincov, ktorí COVID-19 nemali, bola na skúmavke vytvorená farebná škála. Výsledky skúšky penivosti sa hodnotí podľa tejto farebnej škály.

  • rýchly
  • bez nutnosti odosielať vzorky do laboratória
  • odber vzorky z moču
  • návod je v českom jazyku

 

Sada obsahuje 1 ks testu.

1x testovacie skúmavka s aktívnou látkou
1x extrakčné nádoba na moč
1x striekačka na presné stanovenie hladiny moču v skúmavke
návod na použitie (na stiahnutie tu)


PUSTUP PREVEDENIE TESTU:

1) odskrutkujte viečko a odoberte moč do veľkej nádobky (nie do skúmavky)
2) zaskrutkujte viečko a strhnite nálepku na viečku
3) vezmite do ruky skúmavku a žltým viečkom ju nasaďte dovnútra na ventil v nádobke s močom (skúmavku nasadzujete zo zhora do nádobky)
4) moč začne vďaka podtlaku prúdiť nahor do skúmavky, je veľmi dôležité ju naplniť presne k čiernej ryske (ak sa nepodarí, tak odstránite alebo pridáte pomocou injekčnej striekačky presne na rysku)
5) pretrepte sa skúmavkou 15 sekúnd
6) dvakrát kliknite na skúmavku, aby pena spadla a nechajte 60 sekúnd stáť na rovnom povrchu
7) tam kde Vám končí pena odčítajte výsledok

INTERPRETÁCIA VÝSLEDKOV

Zelená zóna:
V moči sa nenachádza žiadna vírusová nálož. Prívetivý klinický nález. Ak sa nachádza výsledok penového testu u osôb, ktoré boli pozitívne testované na ochorenie COVID-19, v zelenej zóne, jedná sa o úspešnú liečbu a vírusová nálož v tele bola zlikvidovaná. Osoby, ktorých výsledok penového testu sa nachádza v zelenej zóne, ale zároveň majú pozitívny test PCR: Vzhľadom k tomu, že mohlo z nejakých dôvodov, ako je kontaminácia a / alebo skrížená reaktivita, dôjsť k chybnému vyhodnotenie PCR pozitivity, by sa príznaky mali vyhodnotiť v plne vybavenom zdravotníckom zariadení. Osoba by mala podstúpiť príslušné krvné testy, HRCT pľúc a opätovne absolvovať nový PCR test.

Žltá zóna:
Prítomnosť nižšia vírusovej nálože v moči (a / alebo patologických zmien spojených s vylučovaním určitých látok, ktoré by za normálnych okolností nemali byť v moči prítomné) znamená podozrivý klinický nález. U osoby je nutná ďalšia kontrola *.

 

Oranžová zóna:
Prítomnosť vyššej vírusovej nálože v moči (a / alebo patologických zmien spojených s vylučovaním určitých látok, ktoré by za normálnych okolností by nemali byť v moči prítomné) znamená nepriaznivý klinický nález. Osoby, ktoré majú príznaky ochorenia COVID-19, ktorých výsledky testu sa nachádzajú v oranžovej zóne, by mali kontaktovať najbližšie zdravotnícke zariadenie a zároveň maximálne dodržiavať pravidlá spoločenských rozstupov a hygienická a ochranná nariadenia. Osoby bez príznakov, ktorých výsledky testu sa nachádzajú v oranžovej zóne, by tiež mali kontaktovať najbližšie zdravotnícke zariadenie a maximálne dodržiavať pravidlá spoločenských rozstupov a hygienická a ochranná nariadenia. Tieto osoby by mali byť vyšetrené na ochorenie COVID-19 aj choroby močového ústrojenstva.

Červená zóna:
Prítomnosť veľmi vysoké vírusovej nálože v moči (a / alebo patologických zmien spojených s vylučovaním určitých látok, ktoré by za normálnych okolností nemali byť v moči prítomné) znamená závažný klinický nález. Všetky osoby, ktorých výsledky testu sa nachádzajú v červenej zóne, by mali okamžite prejsť do karantény, bezodkladne kontaktovať najbližšie plne vybavené zdravotnícke zariadenia a dodržiavať pravidlá spoločenských rozstupov a hygienická a ochranná nariadenia na najvyššej možnej úrovni. Všetky osoby, s ktorými prišli do kontaktu, je nutné podrobiť rovnakým podmienkam. Tieto osoby by sa mali nechať podrobne vyšetriť na ochorenie COVID-19 aj choroby močového ústrojenstva, aj keď nemajú žiadne príznaky.

Tento test na moč je schválený Európskou komisiou ako možný test na Covid-19 viac tu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: